Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Odebírat novinky
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Citáty

Knižní citát týdne #10

11. 3. 2018

Vážení čtenáři,

 

desátý týden se již nezadržitelně blíží ke svému konci (už máme za sebou téměř pětinu roku 2018). Za sebe musím konstatovat, že v tomto týdnu mohu být se svou aktivitou nad míru spokojená. Prohřešky z týdne minulého jsou zažehnány, avšak stále mám spoustu zajímavostí, o něž bych se s vámi ráda podělila. Ať už to jsou autorské profily, recenze, ale i spousta dalšího. Navíc v úterý (13. března) čeká tento blog velký den, oslaví totiž svoje třetí narozeniny. Budou následovat nějaké změny? Uvidíme, čas nám tuto otázku jistě rád zodpoví. A teď již od organizačních informací k tématu dnešního článku.

 

Autorem dnešního citátu je filozof a nejslavnější ruský spisovatel v jedné osobě. Byl představitelem realismu a jeho díla v sobě odráží nejen situaci 19. století v Rusku. K jeho nejznámějším románům patří například Vojna a mírAnna Karenina. Ano, jistě jste všichni poznali, že půjde o citát Lva Nikolajeviče Tolstého. A jaké poselství nám přenechal? Odpoví vám obrázek.

Knižní-citát-týdne-10-2

 
štítky
podobné články
4 komentáře
 1. Odpovědět

  TlusŤjoch

  11. 3. 2018

  Trefné.

   
  • Odpovědět

   Iwik

   11. 3. 2018

   Přesně, tento citát se mi také moc líbil. Jsem ráda, že mi Ježíšek přinesl právě tento diářek, protože v něm nacházím tolik mouder a ráda se o ně podělím i na blogu. Ono proč ne. Moudrost se má šířit.

    
 2. Odpovědět

  Zamilovaná

  28. 5. 2018

  Ruské autory mám moc ráda, možná úplně nejraději. Ale poslední dobou čtu hodně Charlese Bukowského a líbí se mi od něho tento citát:
  „Problémem dnešního světa je to, že zatímco hlupáci jsou plní seběvědomí, chytří lidé jsou plni pochybností.“

   
  • Odpovědět

   Iwik

   28. 5. 2018

   Jeee, děkuji za milý komentář s pěkným citátem. Udělal mi velkou radost.

    

Zanechat komentář