Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Odebírat novinky
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Pozvánky

Jussi Valtonen na Slovensku a v České republice

26. 10. 2018

Vážení přátelé dobré knihy,
je mi ctí vás touto cestou pozvat na významnou literární událost. Jak již praví název tohoto článku, v rámci festivalu Dny Severu 2018 navštíví Českou a Slovenskou republiku finský spisovatel a neurovědec Jussi Valtonen. Jedná se o autora románu Oni nevědí, co činí, jenž jsem měla tu čest si přečíst a napsat pro vás jeho recenzi. Toto dílo bylo oceněno prestižní literární cenou Finlandia a dosud se dočkalo překladu do devíti jazyků (mezi nimi i jazyk český).

S autorem se můžete setkat na následujících místech:

  • 29. 10. v Bratislavě na besedě v knihkupectví Martinus (Obchodná) od 18 hodin.
  • 30. 10. v Brně na autogramiádě v Knihy Dobrovský (Joštova) od 17 hodin a na besedě v MZK od 18 hodin.
  • 1. 11. v Praze na autogramiádě v Paláci knih Neoluxor (Václavské nám.) od 17 hodin.
  • 1. 11. v Praze na besedě v DOXu od 19 hodin.

Besedou vás provede nejen Jussi Valtonen, ale ve vzducholodi Gulliver se setkáte i s výtvarnicí Markétou Baňkovou. Diskutovat se bude o zajímavých tématech, jimiž se nejen kniha Oni nevědí, co činí zabývá.

Chcete-li se o této akci dozvědět více, můžete se podívat na stránky Skandinávského domu. Pokud vás pozvánka zaujala, určitě ji neváhejte využít, je to jedinečná příležitost, jak se s autorem setkat osobně.

Za poskytnutí veškerých důležitých informací patří velké díky nakladatelství LEDA, jež se zasloužilo o vydání Valtonenovy knihy v českém jazyce.

 
štítky

Zanechat komentář