Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Odebírat novinky
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Citáty

Knižní citát týdne #17

26. 1. 2019
Knižní citát - úvod

Vážení čtenáři,

další týden se již nezadržitelně blíží ke svému konci a já vám jsem ještě dlužná knižní citát týdne. Kromě toho tu ale pro vás mám připravené další recenze a postupně se chystám k jejich zveřejnění. Jen tedy vždy čekám, na tento pravidelný týdenní článek, jímž recenze ráda prokládám, aby to nebylo jen o nich a vy jste si ze sledování mých stránek odnesli i nějaké to moudro.

Autorem citátu tohoto týdne je Anatole France. Byl to francouzský básník, prozaik, literární kritik, esejista a humanistický filozof. Snažil se pokračovat v dodržování racionalistických tradic renesance a osvícenství. V roce 1921 se pak stal nositelem Nobelovy ceny za literaturu. Často se můžeme setkat s tím, že je označován za posledního velkého spisovatele 19. století a prvního velkého spisovatele 20. století. Jaké poselství nám zanechal?

Knižní citát týdne 17

To je vše, co pro vás v tomto článku mám. V následujících dnech se pokusím přidat minimálně jednu recenzi, jež už tu čeká jen na odklepnutí a v brzké době se můžete těšit na další knižní citát. Mějte se zatím krásně a užívejte knih, ale také sněhu.

 
štítky
podobné články
2 komentáře
 1. Odpovědět

  TlusŤjoch

  26. 1. 2019

  Hezká ilustrace k tomu citátu.

   
  • Odpovědět

   Iwik

   26. 1. 2019

   Děkuji, jsem velmi potěšena, že se líbí.

    

Zanechat komentář