Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Knihoměsíc Projekty

Knihoměsíc se Zápisníkem spisovatelky – Leden 2019

10. 2. 2019
Knihoměsíc leden 2019

Vážení čtenáři,

je to již několik dní, co jsem vám slíbila novinku, kterou vám konečně přináším. S Terčou ze Zápisníku spisovatelky jsme se domluvily, že by bylo fajn naše blogy trošku oživit a toto je náš společný krok ke splnění vytyčeného cíle. V čem tedy bude Knihoměsíc s… spočívat? Bude se jednat o jakýsi shrnující a částečně i srovnávací článek, v němž se vždy dozvíte, co která z nás v daném měsíci přečetla či slyšela. Tak můžeme jít pomalu na to.

Můj Knihoměsíc

V měsíci lednu jsem přečetla pouhé tři knihy a bohužel jsem si neposlechla žádnou audioknihu. Jednalo se o následující tituly:

  1. Vlny – poutavá básnická sbírka, poprvé jsem si ji přečetla vloni pro účel projektu Čteme české autory. Letos se tedy jednalo o re-reading. Sbírku mohu vřele doporučit.
  2. Nezlomný – Vcelku drsný životní příběh Josepha (Njora), jenž vypráví o náročném životě na ulici, kde násilí a smrt čekají na každém kroku. Knihu jsem si přečetla pro účely sepsání recenze pro portál Chrudimka. Román mohu vřele doporučit všem čtenářům, kteří rádi čtou příběhy ze života a nebojí se náročnějších témat.
  3. V Pekle – tentokrát hodně truchlivá básnická sbírka od autora sbírky Vlny, čtena pro potřeby projektu Čteme české autory. Recenze bude publikována 20. února.

Terča a její Knihoměsíc

Terča ze Zápisníku spisovatelky na tom čtenářsky byla na počátku tohoto roku mnohem lépe než já. Dohromady přečetla 13 knih a poslechla si dvě audioknihy. Terča v brzké době bude vydávat podobný článek tomu mému, a tak se budete moci podívat na to, o jaké tituly šlo.

Pevně věřím, že leden pro nás byl jen rozjezdový a že v měsíci únoru přečteme více knih, s nimiž vás blíže seznámíme v recenzích. K tomuto předsevzetí by nám mělo pomoci nejen čtení recenzních výtisků, ale také zapojení do rozličných čtenářských výzev.

štítky
podobné články

Zanechat komentář