Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Odebírat novinky
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Chrudimka

SPRÁVNÁ PĚTKA opět v akci – Enid Blytonová

26. 12. 2019

spravna_petka_nahled

Úryvek recenze

Přátelé, ani jsme se nerozkoukali, najednou jsou tu. Kdo? No Vánoce přeci. Už nám pomalu klepou na dveře. Pro zpříjemnění těchto pro mnohé dospělé stresujících chvil a u dětí pro zkrácení dlouhé chvíle čekání na příchod Ježíška je připravena audiokniha plná dobrodružství. V této recenzi vám představím titul, jenž se k tomuto období více než hodí. Jelikož jsem v audio zpracování slyšela první díl série o Správné pětce a moc se mi líbil, jak jsem se dozvěděla o vydání pokračování, prostě jsem si jej musela poslechnout. Musím konstatovat, že jsem chybné rozhodnutí určitě neučinila.

Čtyři děti (Dick, Julian, Anna a George) a Georgiin pes Tim si užívají opět společných prázdnin, tentokrát se jedná o vánoční. Maminka sourozenců onemocní, a proto otec děti zpraví o tom, že pojedou na Vánoce k George domů. Děti to přivítají s radostí, protože budou moci být opět spolu. To ale ještě netuší, co všechno je čeká. S příjezdem učitele, jenž má na starosti výuku dětí o prázdninách, se začnou dít věci. Co se stane a jak si se situací děti poradí? Pokud jste zvědaví a rádi byste získali odpovědi na své otázky, případně byste rádi s nostalgií zavzpomínali na své dětství, určitě si tuto audioknihu poslechněte. I tentokrát se Enid Blytonové povedlo propojit dobrodružství se sociální tematikou a tématem výchovy. To je pro ní, dalo by se říci, charakteristické. Její díla tedy nemají jen zábavnou funkci, ale i tu vzdělávací a výchovnou. Při poslechu se nebudete ani vteřinu nudit. Pomocí poutavého vyprávění budete vtaženi do dění a s ožehavou pravidelností bude aktivována vaše fantazie. Autorka se snaží svého čtenáře aktivizovat také prostřednictvím množství nečekaných zvratů.

Kompletní recenze na stránkách Chrudimka.cz

 
štítky
podobné články

Zanechat komentář