Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Chrudimka

Vraždící golem – Jan Bauer

9. 12. 2020

Vraždící golem – náhled

Úryvek recenze

Jeden z nejznámějších českých autorů nejen historické literatury faktu, ale i historických románů Jan Bauer se svým čtenářům opět připomíná s novinkou, jíž je tentokrát historická detektivka s názvem Vraždící golem. Jedná se již o šestý díl ze série pojmenované Mordy v časech císaře Rudolfa II. Autor čerpá z dějin českého středověku i novověku, nebojí se ani kontroverzních témat.

Knihy psané tímto autorem jsou čtivé, strhující a obsahují zajímavou zápletku, jež je postupně rozplétána. Jinak tomu není ani v případě tohoto příběhu. Tentokrát se s vypravěčem podíváme do doby vlády Rudolfa II., panovníka, jenž miloval umění, vědu a s tím spojené bohatství. S obdobím panování tohoto krále je spojena také mytická postava golem, jež tu hraje velkou roli a opřádá tak děj tajemstvím. Je skutečně možné, aby domnělý homunkulus uplácaný rabínem Jehudou Löwem ben Becalelem obcházel Staré Město pražské a vraždil vše živé, co mu vstoupí do cesty? Ve chvíli, kdy začíná vyprávění, už má vrah na svém kontě pět obětí, kdo jím je a proč zabíjí? Na tuto otázku musí najít odpověď mladý písař zemského soudu Lukáš Trobl z Květnice, jenž tu vystupuje v roli vyšetřovatele a zároveň je hlavní postavou.

Kompletní recenze na stránkách Chrudimka.cz

štítky
podobné články

Zanechat komentář