Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Chrudimka

Osiánův cestovní kotlík – Světlana Glaserová

27. 12. 2020

Osiánův cestovní kotlík - náhled

Úryvek recenze

Nikdy jsem netušila, že se tak ráda budu prostřednictvím dětských knih vracet do dětských let. Ano, v poslední době jsou mi knihy pro děti a mládež hodně blízké. Z toho důvodu jsem byla nadšená, když mi byla nabídnuta kniha Světlany Glaserové k recenzi. O autorce jsem do této chvíle neměla tušení, a to i přesto, že Osiánův cestovní kotlík je již její čtvrtou knihou. Jeden z předchozích titulů se zabývá problematikou „šmejdů“ a další dva pak vypráví příběhy odehrávající se mezi Čechami a Ruskem. Všechny tři jsou psány podle skutečné události, a dokonce titul Kdopak by se šmejdů bál? v sobě nese autobiografické prvky. Novinka se od předchozích dějů odlišuje nejen svou tematikou a žánrem, ale také cílovou skupinou.

Od knihy můžete očekávat čtivý, strhující a zajímavý příběh, jenž se zčásti odehrává v současnosti a částečně v minulosti. Děj je naplněn fantastickými prvky, dobrodružstvím, ale částečně i tajemstvím. Ruku na srdce, kdo z nás by nechtěl cestovat časem a objevovat radosti a strasti života v historii lidstva? Myslím si, že asi každý z nás má své oblíbené období, kam by se rád podíval. Děti se prostřednictvím tohoto fascinujícího příběhu mohou přenést do doby, kdy naše území obývali Keltové. Kniha má poněkud pohádkový a fantastický nádech. Můžete se tu dozvědět třeba o tom, jak to bylo s některými pohádkami, jež si v dnešní době běžně vyprávíme. Mohu tedy s klidným svědomím říci, že toto vyprávění přiroste k srdci jak malým čtenářům, tak i těm dospělým, kteří mají rádi pohádkové příběhy.

Kompletní recenze na stránkách Chrudimka.cz

štítky
podobné články

Zanechat komentář