Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Chrudimka

Tajemství stříbrné čarodějky – Petra Kubašková

3. 1. 2021

Tajemství stříbrné čarodějky - náhled

Úryvek recenze

V poslední době, která pro mě není zrovna jednoduchá, se velmi ráda vracím aspoň prostřednictvím knih do dětských let. Knihy pro děti a mládež jsou mi hodně blízké. Z toho důvodu jsem byla šťastná, když mi byl z redakce Chrudimky nabídnut k recenzi právě titul Tajemství stříbrné čarodějky. O autorce, jíž je Petra Kubašková, jsem do této chvíle neměla ani tušení, když jsem si zjišťovala před četbou informace, překvapilo mě, že už se jedná o její třetí román v řadě. Aby toho nebylo málo, tak jde o pokračování série Čarodějky malostranské (přesněji řečeno 2. díl). Všechny tři její díla patří do žánru fantasy.

Svazek v sobě obsahuje poutavý, zajímavý, strhující a čtivý příběh, jenž se odehrává zčásti v současné Praze, částečně v nedávno minulé historii a místy se objevují i fantastická či pohádková místa. Děj je protknut velkým tajemstvím, jež musí rozplést ústřední hrdinka, jíž je čarodějnická dívka Ginevra. Již od samého začátku na čtenáře dýchají fantastické prvky a dobrodružství se odvíjí hned od první strany. Děti a dospívající čtenáři si četbu budou zajisté užívat. Autorka dokáže velmi dobře aktivizovat jejich fantazii a tím si udržuje neustále jejich pozornost. Vyprávění zaručeně přiroste k srdci jak dětským a dospívajícím čtenářům, tak i těm dospělým, kteří se rádi nechávají unášet do světa fantazie.

Kompletní recenze na stránkách Chrudimka.cz

štítky
podobné články

Zanechat komentář