Jednoduchý přivýdělek
Knihoměsíc

Knihoměsíc – leden 2021

7. 2. 2021

Knihoměsíc Iwíkovy knihovny - náhled Vážení čtenáři, měsíc leden je za námi a já vám přináším souhrn všeho, co jsem v tomto měsíci přečetla a slyšela. Snažím se vám zprostředkovat všechny recenze, a to včetně těch, které vycházejí mimo stránky Iwíkovy knihovny. Ke všem recenzím vám vložím odkazy, abyste si mohli o mnou přečtených knihách zjistit více.

Přečtené knihy:

1. Pavel Sebastian Huška – Karmatikon (Sbírka 22 melancholických básní, jež vás donutí přemýšlet nad svou vlastní existencí. Autor se snaží přiblížit tradičnímu pojetí poezie. Některé texty působí až coby epigramy. Sbírka se čte velmi dobře.)
  2. Felix Weinberg – Byl jsem číslo 30529 (Tato kniha si vás získá pro svůj pravdivý a hodně smutný příběh. Přečtete si o životě židovské rodiny, z níž přežil jen otec, jenž stihl ještě před válkou utéci do zahraničí, a právě hlavní hrdina Felix. Kromě hrůz koncentračních táborů v knize najdete i popis téměř idylického dětství, jež pomohlo Felixovi přežít ta nejhorší trápení.)

Poslechnuté audioknihy:

1. Jiří Krutina – Jeroným Pražský (Audiokniha zpracovává životní příběh a smutný osud významného českého filozofa a teologa, jenž žil a v utrpení zemřel ve stínu svého přítele Jana Husa. Autor jeho příběh zpracoval velmi věrně na základě různých pramenů.)

Četli jste, nebo jste slyšeli některý z titulů? Jaký je váš názor? Budu ráda za každý příspěvek a případná doporučení, co bych si mohla přečíst příště.