Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Knihoměsíc

Knihoměsíc – srpen 2020

6. 9. 2020

Knihoměsíc Iwíkovy knihovny - náhled

Vážení čtenáři,

měsíc srpen je za námi a já vám přináším souhrn všeho, co jsem v tomto měsíci přečetla a slyšela. Snažím se vám zprostředkovat všechny recenze, a to včetně těch, které vycházejí mimo stránky Iwíkovy knihovny. Ke všem recenzím vám vložím odkazy, abyste si mohli o mnou přečtených knihách zjistit více.


Přečtené knihy:

  1. Toulky českou minulostí 15 – Petr Hora-Hořejš a Zdeněk Volný (Již patnáctý díl poutavé a čtivé série o české historii vás tentokrát provede zlatým věkem české literatury, jak hlásí podtitul. Ale dočtete se nejen o literární scéně 19. století. Na pozadí můžete sledovat mnohé politické a historické události, které mnohdy ovlivňovaly literární tvorbu a hýbaly tehdejší kulturní scénou. Nejen tato kniha, nýbrž celá série stojí za přečtení. Čteno v rámci příprav ke státnicím.)
  2. Československo: Stát, který zklamal – Mary Heimannová (Jedná se o knihu, která čtenáře provede historií Československa od jeho vzniku až po jeho zánik. Celek je uveden náhledem do starších dějin, kde je krásně nastíněno, jak spolu jednotlivé události souvisí. Kniha je čtivá a velmi zajímavá. Je velmi zajímavé sledovat, jak na Československo nahlížejí zahraniční historici. Čteno v rámci příprav ke státnicím.)

Poslechnuté audioknihy:


Četli jste, nebo jste slyšeli některý z titulů? Jaký je váš názor? Budu ráda za každý příspěvek a případná doporučení, co bych si mohla přečíst příště.

štítky
podobné články

Zanechat komentář