Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Pozvánky

Jussi Valtonen na Slovensku a v České republice

26. 10. 2018

Vážení přátelé dobré knihy,
je mi ctí vás touto cestou pozvat na významnou literární událost. Jak již praví název tohoto článku, v rámci festivalu Dny Severu 2018 navštíví Českou a Slovenskou republiku finský spisovatel a neurovědec Jussi Valtonen. Jedná se o autora románu Oni nevědí, co činí, jenž jsem měla tu čest si přečíst a napsat pro vás jeho recenzi. Toto dílo bylo oceněno prestižní literární cenou Finlandia a dosud se dočkalo překladu do devíti jazyků (mezi nimi i jazyk český).

S autorem se můžete setkat na následujících místech:

  • 29. 10. v Bratislavě na besedě v knihkupectví Martinus (Obchodná) od 18 hodin.
  • 30. 10. v Brně na autogramiádě v Knihy Dobrovský (Joštova) od 17 hodin a na besedě v MZK od 18 hodin.
  • 1. 11. v Praze na autogramiádě v Paláci knih Neoluxor (Václavské nám.) od 17 hodin.
  • 1. 11. v Praze na besedě v DOXu od 19 hodin.

Besedou vás provede nejen Jussi Valtonen, ale ve vzducholodi Gulliver se setkáte i s výtvarnicí Markétou Baňkovou. Diskutovat se bude o zajímavých tématech, jimiž se nejen kniha Oni nevědí, co činí zabývá.

Chcete-li se o této akci dozvědět více, můžete se podívat na stránky Skandinávského domu. Pokud vás pozvánka zaujala, určitě ji neváhejte využít, je to jedinečná příležitost, jak se s autorem setkat osobně.

Za poskytnutí veškerých důležitých informací patří velké díky nakladatelství LEDA, jež se zasloužilo o vydání Valtonenovy knihy v českém jazyce.

štítky

Zanechat komentář