Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Chrudimka

Zimní oheň – Anders de la Motte

5. 4. 2020

zimni-ohen-nahled

Úryvek recenze

Již od dětství nám rodiče vtloukají do hlavy, že bychom si neměli zahrávat s ohněm. Z prehistorických dob víme, že tento živel je dobrým sluhou, protože je nejen zdrojem tepla, nýbrž i prostředkem pro přípravu potravy. Nicméně dokáže být i zlým pánem, a to ve chvílích, kdy jeho síly zneužíváme. Kniha, kterou bych vám ráda prostřednictvím této recenze představila, v sobě toto poselství a svým způsobem také moudro našich předků nese.

Zima je idylickým ročním obdobím, jež máme všichni spjaté se sněhem a mrazy. V tomto období jsme v dětství zažívali spoustu zajímavých a dobrodružných okamžiků při sáňkování, bruslení či koulování. Nicméně nemusí být idylou pro všechny. Lauře, která je hlavní hrdinkou příběhu, je v současnosti 45 let. Když jí jedna zima nečekaně změnila celý život, bylo jí patnáct a stalo se to roku 1987. Hrůzné události vzaly Lauře vše, co měla ráda a zároveň jí poškodily zdraví, což se odrazilo na jejím dalším životě. To, co se stalo, nepoškodilo pouze Lauru, ale i celou řadu dalších lidí. Všichni si kladou otázku, jak to tehdy vlastně bylo a proč se to vůbec stalo, po třiceti letech je čas přijít všemu na kloub. Podaří se najít kýžené odpovědi na otázky? Vše se dozvíte, když se začtete do čtivého a poutavého románu z pera švédského mistra detektivky a thrilleru Anderse de la Motteho.

Kompletní recenze na stránkách Chrudimka.cz

štítky
podobné články

Zanechat komentář