Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Recenze

Pohrobek

16. 6. 2015

Konec Ladislava Pohrobka

Rudolf Urbánek

Konec Ladislava PohrobkaRozhodla jsem se, že se s Vámi dnes podělím o svůj čtenářský zážitek, který se opět zabývá středověkou historií. Tentokrát jsem si přečetla knihu, která monitorovala život Ladislava Pohrobka. Tuto knihu jsem si opět přečetla pro studijní účely a byla jsem s ní velice spokojená.

Kniha pojednává o životě tohoto panovníka, který se stal velice brzy sirotkem a musel svůj život trávit pod dohledem svých poručníků, kteří si pak nárokovali trůn v období jeho dětství, ale tuto historii asi všichni známe. Co vás však velice překvapí je poslední kapitola, která se týká Ladislavovy smrti. Ano, i jeho smrt se stala legendární a stále probíhají polemiky, jak vůbec zemřel. Zde se dozvíte velice zajímavé informace a tři základní teorie jeho smrti.

Co se mi na knize líbilo? Velice bych ocenila to, že ač se jedná o dokumentární práci zejména pro historiky, tak byla psána přijatelně pro každého čtenáře a je velmi čtivá. Pokud se zajímáte o středověk, jistě vás zaujme.

Co se mi nelíbilo? Je těžké říci, zda se to, co napíši jako zápor knihy, dá považovat za negativum, ale…  V průběhu čtení na mě velice rušivým dojmem působil rozsáhlý poznámkový aparát, častokrát se stalo, že text knihy byl na 4 řádky a zbytek byla poznámka. Na druhou stranu jsem zde však našla i další zajímavé prameny, takže toto negativum má i své malinké pozitivum.

Bibliografické údaje:
Žánr:           Naučná literatura – Historie
Rok vydání: 1924, 1. vydání originálu: 1924
Počet stran: 207
Nakladatelství: Česká akademie věd a umění
Vazba knihy: vázaná

A co Vy? Pustili byste se do ní?

Pokud máte zájem, můžete  mi pomoci s tvorbou tohoto blogu. Rádi byste si přečetli o nějaké knize? Své návrhy mi můžete napsat do komentářů zde. Ráda splním vaše čtenářská přání.
štítky
podobné články
bez komentářů
 1. Odpovědět

  Bichlička

  15. 8. 2015

  Já bych se do ní pustila hned 🙂 ale znáš to, mám seznam (tak nějak zhruba), co chci přečíst, takže nové knížky vždy řadím na konec.
  Jinak jsem moc ráda, že v záplavě knižních blogů jsem zavítala i sem, protože jsem už trochu úřesicená stále stejnými recenzemi na Johna Greena a Nicholase Sparkse……. velmi příjemná vzpruha 😉 určitě budu zavítávat častěji 🙂
  http://www.bichlička.blog.cz

 2. Odpovědět

  Iwik Pásková

  16. 8. 2015

  Ahoj, Tvůj kometář mi udělal velkou radost. Snažím se sem dávat a číst knihy, které jsou starší a ne moc známé. Sice tu mám i nějaké nové, ale je jich méně než těch starších. Můj wishlist je také celkem zaplněný, ale nechávám si ho na FB stránkách blogů doplňovat svými čtenáři :). Na Tvůj blog moc ráda juknu a budu ho sledovat.

Zanechat komentář