Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Knihoměsíc

Knihoměsíc – únor 2021

7. 3. 2021
Knihoměsíc Iwíkovy knihovny - náhled
 
Vážení čtenáři, měsíc únor je za námi a já vám přináším souhrn všeho, co jsem v tomto měsíci přečetla a slyšela. Snažím se vám zprostředkovat všechny recenze, a to včetně těch, které vycházejí mimo stránky Iwíkovy knihovny. Ke všem recenzím vám vložím odkazy, abyste si mohli o mnou přečtených knihách zjistit více.

Přečtené knihy:
  1. Kejklíř – Oliver Pötzsch (Krásný, napínavý a mysteriózní příběh o Johannu Georgu Faustovi. Autor vypráví o osudech této postavy známé z díla Johanna Wolfganga Goetheho. Látka je zpracována moderně a autor se snaží kopírovat životní osud Fausta, jenž byl reálnou historickou postavou. Knihu jsem si přečetla pro účely recenze pro portál Chrudimka.)
  2. Vrány – Petra Dvořáková (Velmi pěkný, čtivý, ale zároveň i drsný a smutný příběh jedné rodiny, v níž je jeden sourozenec vynášen nad druhého. Při četbě knihy jsem si uvědomila spoustu věcí.)
Poslechnuté audioknihy:
  1. Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny – Josef Bernard Prokop (Velmi zajímavý příběh o nejen panovnickém, ale i osobním životě jedné z největších žen naší historie a v podstatě jediné ženské panovnice na českém trůnu. Jedná se o pravděpodobně poslední audioknihu, na níž je možné zaslechnout příjemný a milý hlas Hany Maciuchové. Ve vyprávění jí skvěle sekundoval v mužských rolích Otakar Brousek ml. Audioknihu jsem si poslechla pro účely recenze pro portál Chrudimka.)

Četli jste, nebo jste slyšeli některý z titulů? Jaký je váš názor? Budu ráda za každý příspěvek a případná doporučení, co bych si mohla přečíst příště.
 
štítky
podobné články

Zanechat komentář