Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Knihoměsíc

Knihoměsíc – září 2021

10. 10. 2021

Vážení čtenáři, měsíc září je za námi a já vám přináším souhrn všeho, co jsem v tomto měsíci přečetla a slyšela. Snažím se vám zprostředkovat všechny recenze, a to včetně těch, které vycházejí mimo stránky Iwíkovy knihovny. Ke všem recenzím vám vložím odkazy, abyste si mohli o mnou přečtených knihách zjistit více.


Přečtené knihy:

  1. Patrick Hunt – Deset objevů, které změnily historii (Další z knih z edice Toulky minulostí je čtivým počinem, jenž poskytuje spoustu zajímavých informací o archeologických nálezech, jež změnily úhel pohledu nejen na historii, ale i na svět celkově. Publikace je psaná poutavým způsobem a troufnu si tvrdit, že ai získá i čtenáře, kteří se historií jako takovou nezabývají.)
  2. Jean-Luc Bannalec – Bretaňské poměry (Historicky první případ inspektora Dupina si mě získal pro čtivý a napínavý děj a zápletku, která se rozpletla na úplném závěru. Bylo to zajímavé počtení, které mi vyplnilo několik večerů.) 
  3. Jan Bauer – Ztracený diadém (Další napínavá, historická detektivka z pera předního českého autora tohoto žánru. Četbu jsem si užívala plnými doušky. Tentokrát to ani tak není o vraždě, jako spíše o krádeži jedné z nejcennějších relikvií tehdejší královské klenotnice. Proběhne křest Václava, prvorozeného syna Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny, bez potíží a rozruchu? O to, aby tomu tak bylo, se pokusí královský soudce Melichar se svým věrným pomocníkem Božetěchem.) 

Četli jste, nebo jste slyšeli některý z titulů? Jaký je váš názor? Budu ráda za každý příspěvek a případná doporučení, co bych si mohla přečíst příště.

štítky
podobné články

Zanechat komentář