Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Recenze

Mordy na Bezdězu? Vše je možné…

18. 7. 2015
Vlastimil Vondruška
Zločin na Bezdězu Kliknutím zobrazíte detail obrázku.Tak je to tu. Moje první ,,profesionální” recenze pro nakladatelství. Pro tuto příležitost jsem si vybrala knihu, která mě vzala za srdíčko hned, jak jsem ji spatřila v nabídce. Jedná se o novou knihu od spisovatele, kterého mám velice ráda. Sice byla tato kniha první, kterou jsem od něj četla, ale dříve mi alespoň některé jeho knížky prošly rukama, a tak jsem si oblíbila jejich krásné obálky a i vyhovující tloušťku. Teprve teď mohu říci, že jsem opravdu naplněna… A jaký je můj názor? To se dočtete níže.
Nejprve něco málo o ději: Kniha se odehrává v období středověku na hradě Bezděz. Pokud patříte mezi příznivce Vlastimila Vondrušky a jeho série Hříšní lidé Království českého, jistě víte, že hlavní postavou je královský prokurátor a zároveň správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu. V knize dojde k vraždám a úkolem Oldřicha a jeho pomocníků je přijít na důvod vražd a vraha. Přijde všemu vyšetřovatel na kloub? Pokud to chcete zjistit, knihu si určitě přečtěte. Můžete ji získat ZDE.
Recenze: Musím se přiznat, že mě kniha zaujala už ve chvíli, kdy jsem ji viděla v nabídce. Stačilo vidět obrázek, který tentokrát zdobí obálku. Je krásně barevný. Zároveň se jedná o hrad, který je pár kilometrů od místa, kde bydlím. I to mě přimělo si knihu pořídit. A abych nepsala jen o samých věcech kolem, tak už přejdu k jádru pudla. Kniha je psána velice poutavým způsobem, který, myslím si, zaujme každého čtenáře. Velice oceňuji to, že každou kapitolu uvádí malý obrázek. Písmenka v knize jsou vcelku velká a dobře se čtou. Příběh je velice strhující a vždy si říkáte, co Oldřich, popř. jeho poddaní vymyslí.
Velké plus u mě autor získal i svými zeměpisnými znalostmi. V jedné pasáži jsem si živě představovala, jak danou cestou projíždím s danou postavou a prožívám děj. Popis je tak věrohodný. Dále se mi líbilo i zasazení do doby a obsazení postav. Zároveň nesmím zapomenout vyzdvihnout schopnost prolínat několik dějových linií dohromady. Mnozí autoři se o to snaží a ději to hodně ublíží. V případě této knihy však děj dosahuje vyššího ,,levelu“.
Jak již mě znáte z mých předchozích recenzí, jsem celkem ,,hnidopich” a snažím se najít na knihách i negativa. Ať jsem se snažila sebevíce, v tomto případě se mi nepovedlo najít žádná.
Slovo na závěr recenze: Kniha určitě stojí za přečtení. Vřele ji mohu všem doporučit. Může si ji přečíst naprosto každý. Nevyžaduje žádné velké znalosti dějin a poměrů ve středověkých Čechách.
Hodnocení: Kniha ode mě na plné čáře vyhrála a nelituji svého výběru. Hodnotím ji velice kladně – 100 %.
Něco málo o autorovi:
Vlastimil Vondruška se narodil 9. 5. 1955 v Kladně. Je významným českým historikem, publicistou a spisovatelem. Na svém kontě má především historické detektivní příběhy. Zabývá se hlavně obdobím středověku. Knihy o detektivním vyšetřování královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se odehrávají za vlády krále Přemysla Otakara II. (ZDE se můžete dozvědět i další informace.)
Bibliografické údaje:
Série:                      Hříšní lidé Království českého (20.)
Žánr:                       Literatura česká – Detektivky
Rok vydání:            2015
Počet stran:             288
Nakladatelství: MOBA (Moravská bastei)
Vazba knihy:           vázaná
ISBN:                      978-80-243-6482-7
Tuto recenzi naleznete ve zkrácené verzi na Databázi knih.
Za poskytnutí recenzního výtisku patří velké díky nakladatelství MOBA (Moravská bastei).
————————————————————————————————————————–

Názory dalších čtenářů
1. moje maminka – Mamince se kniha líbila. Líbil se jí příběh a jeho stručnost. Jedinou věcí, která jí vadila, bylo velké množství postav, což znesnadňovalo její orientaci.

2. maminka mého přítele – S knihou byla velice spokojena a ráda si přečte i další díla pana Vondrušky,

Uložit

štítky
podobné články

Zanechat komentář