Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Recenze

Minulost Tě dostihne…

11. 8. 2015
Stanislav Češka
Smrt z minulostiJe to tu. Dnes jsem dočetla další recenzní knihu od nakladatelství MOBA. Tentokrát jsem si vybrala detektivní příběh z nedávné minulosti. Kniha mě zaujala obálkou, ale zároveň i názvem. Pochází z edice Původní česká detektivka. Z této edice jsem již pár knih přečetla a byla jsem velice spokojená.
K ději knihy:
Knihu vypráví detektiv Stanislav Berka, který byl kdysi  šéfem jihomoravské krajské mordparty. Celý příběh začíná tím, že je objevena zajímavě nainstalovaná mrtvola. Tímto momentem začíná pátrání a Berkova spolupráce s jeho bývalými kolegy (je už v důchodu). Dlouho není možné odhalit žádné stopy, až si vzpomenou na dávný případ. Jak byl tento případ spojen s případem ze současnosti? Co bylo dál? O tom si přečtete v této napínavé a velice zajímavé knize.
Co se mi na knize líbilo?
Velice mě zaujaly vysvětlivky, při čtení se člověk dozví něco nového a je vtažen do děje. Velice se mi líbilo i prolnutí minulosti a současnost. Někoho by to mohlo rušit, ale ta historická vsuvka je tam podle mého nutností. Bez toho by případ pravděpodobně nemohl být vyřešen. Před autorem smekám, protože mě většinou tento fakt ruší, ale tentokrát mě to nerušilo a dost mě to bavilo. Jeho vyprávění je naprosto luxusní.
Co musím vyzdvihnout ze všeho nejvíce, je fakt, že autor přibližuje čtenáři i brněnské nářečí, které vložil do úst jedné postavě. Pro studenta českého jazyka je to pohlazení po duši.
Co se mi na knize nelíbilo?
Ač mě to mrzí, tak musím říci, že mě štvalo množství přepisů a chyb. Ale to je naštěstí vše z mých výtek.
O autorovi:
Stanislav Češka se narodil v Brně roku 1955. Napsal dvě série pohádek a v současnosti pracuje na detektivkách, které vydává u nakladatelství MOBA v Brně. Další informace o osobě autora můžete najít zde.

Celkové hodnocení:
Moje celkové hodnocení této knihy bude dnes 99 %. Vřele ji doporučuji všem, kteří si rádi přečtou zajímavou detektivku.
Bibliografické údaje:
Série:                      Detektiv Berka (7.)
Žánr:                       Literatura česká – Detektivky
Rok vydání:            2015, 1. vydání originálu: 2015
Počet stran:             280
Nakladatelství: MOBA (Moravská bastei)
Autor obálky:         Marcel Bursák
Vazba knihy:          vázaná
ISBN:                     978-80-243-6727-9

Velké díky patří za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství MOBA.
Knihu si můžete pořídit zde.
—————————————————————————————————————————

Názory dalších čtenářů
Moje maminka – Kniha se jí moc nelíbila. Rozčilovalo jí to, že vraždy byly upozaděny a v první řadě se ukazovalo hlavně prostředí STB a SNB. Dalším aspektem, který ji rušil, byla prudkost děje. Dlouho nevěděla, jak se věci mají a najednou bylo vše vyřešeno. Část o vraždách ze současnosti byla kratší než rozbor vraždy, která se odehrála v minulosti. Mamce dále vadilo i to, že v průběhu celého děje je popisováno, co detektivové dělali, takže to na ní působilo, že vyšetřovatelé jen kouří a pijí a nic jiného nedělají. 

Uložit

štítky
podobné články

Zanechat komentář