Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Chrudimka

SPRÁVNÁ PĚTKA opět v akci – Enid Blytonová

26. 12. 2019

spravna_petka_nahled

Úryvek recenze

Přátelé, ani jsme se nerozkoukali, najednou jsou tu. Kdo? No Vánoce přeci. Už nám pomalu klepou na dveře. Pro zpříjemnění těchto pro mnohé dospělé stresujících chvil a u dětí pro zkrácení dlouhé chvíle čekání na příchod Ježíška je připravena audiokniha plná dobrodružství. V této recenzi vám představím titul, jenž se k tomuto období více než hodí. Jelikož jsem v audio zpracování slyšela první díl série o Správné pětce a moc se mi líbil, jak jsem se dozvěděla o vydání pokračování, prostě jsem si jej musela poslechnout. Musím konstatovat, že jsem chybné rozhodnutí určitě neučinila.

Čtyři děti (Dick, Julian, Anna a George) a Georgiin pes Tim si užívají opět společných prázdnin, tentokrát se jedná o vánoční. Maminka sourozenců onemocní, a proto otec děti zpraví o tom, že pojedou na Vánoce k George domů. Děti to přivítají s radostí, protože budou moci být opět spolu. To ale ještě netuší, co všechno je čeká. S příjezdem učitele, jenž má na starosti výuku dětí o prázdninách, se začnou dít věci. Co se stane a jak si se situací děti poradí? Pokud jste zvědaví a rádi byste získali odpovědi na své otázky, případně byste rádi s nostalgií zavzpomínali na své dětství, určitě si tuto audioknihu poslechněte. I tentokrát se Enid Blytonové povedlo propojit dobrodružství se sociální tematikou a tématem výchovy. To je pro ní, dalo by se říci, charakteristické. Její díla tedy nemají jen zábavnou funkci, ale i tu vzdělávací a výchovnou. Při poslechu se nebudete ani vteřinu nudit. Pomocí poutavého vyprávění budete vtaženi do dění a s ožehavou pravidelností bude aktivována vaše fantazie. Autorka se snaží svého čtenáře aktivizovat také prostřednictvím množství nečekaných zvratů.

Kompletní recenze na stránkách Chrudimka.cz

štítky
podobné články

Zanechat komentář