Potýkáte se někdy s pocitem, že vás okolí nevnímá? Připadáte si jako neviditelní? Nebojte se, nejste sami. Se stejným problémem se v dětství potýkala i sama autorka této knihy a vnučka slavného amerického autora Ernesta Hemingwaye. Ve své knize se zabývá odtajněním mnoha problémů, s nimiž se v současnosti potýká stále více rodin. Neklade si žádná tabu a ač je mnohdy její vyprávění pokryto mlhou a studeným deštěm nepříznivého osudu, dokáže se se vším vyrovnat. Rozhodla se tedy se svými zkušenostmi svěřit širšímu čtenářskému publiku a aktivně se tak bojuje proti „neviditelnosti“, jež zde zastupuje různá lidstvem tabuizovaná témata.
Oficiální anotace (zdroj: cbdb.cz):
„Vnučka slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye napsala působivou knihu o tom, jaké to je vyrůstat s vědomím, že vaši rodiče trpí depresemi a jsou závislí na lécích, sestra je duševně nemocná a dědeček několik měsíců před vaším narozením spáchal sebevraždu. Mariel Hemingwayová popisuje dětství a mládí prožité v rodině, jejíž členové byli sice obdařeni nadáním a slávou, avšak poznamenaly je deprese, alkoholismus, schizofrenie, rakovina a sebevraždy. Sama Mariel jako dívka trpěla obsesivně-kompulzivní poruchou a měla problémy s příjmem potravy. Autorka v knize mluví přímo k mladým čtenářům, teenagerům, a snaží se je přesvědčit, že navzdory bolesti má život smysl, že rodinné prokletí lze překonat a že na konci tunelu může každému zasvítit světlo.
Mariel Hemingway je vnučka Ernsta Hemingwaye, herečka a autorka. Věnuje se rovněž józe a zdravému životnímu stylu.“
Umíte si představit, že byste se kvůli tomu, že chráníte svou vlast, dostali do
Číst pouze na vlastní nebezpečí. Nevhodné pro mládež.
Je to tu, další zajímavá kniha, jež sleduje historické okamžiky v zemích Koruny české. Tentokrát nás autor zavede do Olomouce (ale nejen tam), odkud pochází hlavní hrdina této knihy. Člověku je až smutno z toho, co všechno musí člověk dokázat obětovat, aby přežil. 
Dlouho jsem přemýšlela, jak recenzi této knihy uvést, je to totiž nevšední kniha. Najdete v ní kupu dobrodružství, historických událostí zachycených na pozadí zajímavého a velice čtivého příběhu. Děj se odehrává na počátku 20. století, objevují se zde narážky na první světovou válku, ale i na dobývání severního pólu. Budete se chvilkami třást zimou, chvilkami se budete bát o svůj život, ale při tom všem si užijete kupu dobrodružství a prožijete řadu velice napínavých okamžiků. Co více na úvod říci? Myslím, že jsem již napsala vcelku dost. Co o této knize prozradí anotace?
Patří k vašim oblíbeným hrdinům
Myslíte si o sobě, že se dobře znáte? Co když se vám ale stane něco, co váš pohled na sebe sama naprosto změní? Přesně to se přihodilo hlavní hrdince tohoto příběhu. Pojďme se tedy podívat na to, o čem tato kniha je, jakým způsobem byla napsána a co je na ní zajímavého. S autorčinými postupy se v běžných románech nesetkáte a musím tedy vyzdvihnout vysokou míru originality. Co nám o knize napoví její anotace?