Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Kdy slavíme?
Archiv blogu
Ko-fi
Iwíkův Oriflame obchůdek
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Chrudimka

Tvář vody – Guillermo del Toro a Daniel Kraus

20. 12. 2020

Tvář vody - náhled

Úryvek z knihy

Máte rádi dobrodružství? Střetáváte se rádi s nevšedními tvory? Pokud ano, tak audiokniha, kterou vám v této recenzi představím, je určena právě pro vás. Příběh vás zavede nejen do pralesa, ale i do výzkumného ústavu a do víru města. Děj je nabitý napětím, emocemi a spoustou neočekávaných zvratů. Ty v některých případech mohou způsobit i krátkodobou změnu tematiky. O zpracování tohoto fantasy románu se zasloužili hned dva autoři, a to Guillermo del Toro (Mexičan) a Daniel Kraus (Američan). V audio podobě se nám představuje jedno z jejich společných děl, které získalo jméno Tvář vody. Tento titul byl dokonce i zfilmován a ve všech podobách si získal spoustu fanoušků. Na pozadí fantasy románu najdeme také téma sociálních a rodinných problémů. Atmosféra tohoto příběhu oplývá napětím, ale i smutkem. Téměř žádná z postav totiž ve svém životě není stoprocentně šťastná. Autoři vás prostřednictvím poutavého vyprávění dokáží vtáhnout do děje a vy si jej tak užijete od počátku až do konce.

Při výběru této audioknihy jsem se se jmény autorů setkala úplně poprvé. Při zjišťování informací o jejich životě jsem byla dost překvapena tím, že Guillermo del Toro je uznávaný a oceňovaný režisér a scénarista. Daniel Kraus se zase naopak zabývá tvorbou literárních děl. Když dali oba své zkušenosti a znalosti dohromady, vznikl dle mého názoru opravdu silný příběh, jenž zapůsobí téměř na každého milovníka fantasy knih i filmů. Ač se tedy jedná o první moje setkání s těmito autory, byla jsem jejich prací velmi mile překvapena. Líbil se mi styl vyprávění i celková propracovanost prostředí a charakteristik.

Kompletní recenze na stránkách Chrudimka.cz

štítky
podobné články

Zanechat komentář