Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Knihoměsíc Projekty

Knihoměsíc se Zápisníkem spisovatelky – Leden 2019

10. 2. 2019
Knihoměsíc leden 2019

Vážení čtenáři,

je to již několik dní, co jsem vám slíbila novinku, kterou vám konečně přináším. S Terčou ze Zápisníku spisovatelky jsme se domluvily, že by bylo fajn naše blogy trošku oživit a toto je náš společný krok ke splnění vytyčeného cíle. V čem tedy bude Knihoměsíc s… spočívat? Bude se jednat o jakýsi shrnující a částečně i srovnávací článek, v němž se vždy dozvíte, co která z nás v daném měsíci přečetla či slyšela. Tak můžeme jít pomalu na to.

Můj Knihoměsíc

V měsíci lednu jsem přečetla pouhé tři knihy a bohužel jsem si neposlechla žádnou audioknihu. Jednalo se o následující tituly:

  1. Vlny – poutavá básnická sbírka, poprvé jsem si ji přečetla vloni pro účel projektu Čteme české autory. Letos se tedy jednalo o re-reading. Sbírku mohu vřele doporučit.
  2. Nezlomný – Vcelku drsný životní příběh Josepha (Njora), jenž vypráví o náročném životě na ulici, kde násilí a smrt čekají na každém kroku. Knihu jsem si přečetla pro účely sepsání recenze pro portál Chrudimka. Román mohu vřele doporučit všem čtenářům, kteří rádi čtou příběhy ze života a nebojí se náročnějších témat.
  3. V Pekle – tentokrát hodně truchlivá básnická sbírka od autora sbírky Vlny, čtena pro potřeby projektu Čteme české autory. Recenze bude publikována 20. února.

Terča a její Knihoměsíc

Terča ze Zápisníku spisovatelky na tom čtenářsky byla na počátku tohoto roku mnohem lépe než já. Dohromady přečetla 13 knih a poslechla si dvě audioknihy. Terča v brzké době bude vydávat podobný článek tomu mému, a tak se budete moci podívat na to, o jaké tituly šlo.

Pevně věřím, že leden pro nás byl jen rozjezdový a že v měsíci únoru přečteme více knih, s nimiž vás blíže seznámíme v recenzích. K tomuto předsevzetí by nám mělo pomoci nejen čtení recenzních výtisků, ale také zapojení do rozličných čtenářských výzev.

štítky
podobné články

Zanechat komentář