Iwik
severní Čechy

Jmenuji se Ivana. Mým největším koníčkem je četba. O své čtenářské zážitky se s vámi ráda dělím na těchto stránkách. Najdete zde recenze zajímavých knih a audioknih, rozhovory s jejich autory a spoustu dalších zajímavostí ze světa literatury. Moje články však najdete i na portálu Chrudimka.cz. Spolupracuji s předními českými nakladatelstvími a vydavatelstvími, což mi umožňuje vám představit mnoho zajímavých knižních novinek.

Jsem redaktorka portálu
Archiv blogu
Sociální sítě Iwíkovy knihovny
Reklamní miniokénko


Jednoduchý přivýdělek
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Sledovanost

TOPlist
Knihoměsíc

Knihoměsíc – leden 2022

27. 3. 2022
Knihoměsíc Iwíkovy knihovny - náhled
 
Vážení čtenáři,
 
měsíc leden je za námi a já vám přináším souhrn všeho, co jsem v tomto měsíci přečetla a slyšela. Snažím se vám zprostředkovat všechny recenze, a to včetně těch, které vycházejí mimo stránky Iwíkovy knihovny. Ke všem recenzím vám vložím odkazy, abyste si mohli o mnou přečtených knihách zjistit více.

Přečtené knihy:
 
  1. Psychické problémy v dospívání – Michael Carr-Gregg (Útlá kniha australského autora je průvodcem pro rodiče, ale i učitele, která je provede nástrahami psychických potíží u dospívajících dětí. Zodpoví otázky nejen na to, jak problémy odhalit, ale také jak nemocnému pomoci, aby si nevzal život. Kniha je napsaná citlivě a zohledňuje různé typy psychických nemocí. Mohu vřele doporučit, protože dokáže otevřít oči a pochopit chování a jednání nemocných.)
  2. Boletus Arcanus – Miloš Urban (Zajímavá povídka vyprávějící o netradičním houbaření, které se stalo závislostí. Houba Boletus Arcanum lidem, kteří ji konzumují přináší spoustu zajímavých vlastností. O tom se ale nebudu dále šířit, abych nespoilila. Kniha rozhodně stojí za přečtení.)
  3. Povídky a jedna báseň – Zdeněk Svěrák (Zajímavá a velmi zábavná kniha, v níž si autor hrál s českým jazykem, ale také s nevšedními tématy. Povídek je celkam osm a pam je přidána předmluva k básni a báseň samotná. Milé počtení, které mohu vřele doporučit. Při četbě si odpočinete a od srdce zasmějete.)
  4. Český ráj – Jaroslav Rudiš (Novela založená na dialogu několika mužů skýtá náhled do mužského světa. Jak muži uvažují, co je v jakém věku a v jaké profesi trápí? Dílo je netradiční a určitě je mohu vřele doporučit.)
  5. Chladnou zemí – Jáchym Topol (Zajímavá povídka z prostředí Terezína a následně i Ukrajiny. Jsou zde zmíněny některé historické události, na něž je naroubován zajímavý fikční děj. Čtení knihy mě bavilo.)
 

Četli jste, nebo jste slyšeli některý z titulů? Jaký je váš názor? Budu ráda za každý příspěvek a případná doporučení, co bych si mohla přečíst příště.
štítky
podobné články

Zanechat komentář