Štítek: OMEGA

  • Medová smrt – Hanni Münzer

    Chcete si přečíst knihu, jež vás chytne na úplném počátku za srdce a nepustí vás do té chvíle, než se dočtete do konce? Pokud jste duše, kterým nevadí trošku smutnější zápletky, tato kniha je určena přímo pro vás. Proč píši o smutné zápletce? Odpověď je vcelku jednoduchá, většina příběhu se totiž odehrává v období druhé světové války a aby toho nebylo málo, na vaše city zaútočí nejen Hitlerova touha po moci a vládě nad celým světem, ale také nevraživý postoj proti „nepřátelským“ etnikům. Tento postoj můžeme zažít s hlavními hrdinkami na vlastní kůži. Je to tak silný negativní zážitek, že se dědí z generace na generaci a poznamenává tak nejen chování, ale i vztahy mezi postavami. Co nám však o knize řekne anotace?

     

    Oficiální anotace (zdroj: cbdb.cz):

    „Věnováno ženám odboje za druhé světové války. Byly to hrdinky.

    „Mou největší chybou bylo, že jsem Hitlerovi vzala zbraň. Měla jsem ho nechat se zabít! “ – Helene Hanfstaengl, 1959

    Jak daleko zajde matka, aby zachránila své děti? Jak daleko zajde dcera, aby pomstila svého otce? Jak může hluboká a všestravující láska léčit staré rány?

    Když mladá Felicity pátrá po své matce, odhalí mučivé tajemství historie své rodiny. Její pátrání jí vede zpátky do nejtemnější kapitoly německé historie k dramatickému osudu její prababičky Elizabeth a její dcery Deborah. Proplétá se pavučinou lásky, viny a smíření obou žen, která vrhla stín i na vlastní život Felicity.

    Medová smrt byla vydána v mnoha jiných zemích, včetně Itálie, Španělska, Polska, Holandska, Turecka, Číny, Slovinska nebo Chorvatska. Plánováno je natočení seriálu.“

     

    (Pokračování textu…)

  • Neviditelná knihovna – Genevieve Cogman

    Chtěli byste si odpočinout prostřednictvím knihy od reálného světa? Tato kniha vás vyloženě nadchne, protože vás přenese do světa alternativního. Chvilkami budete mít pocit, že jste stále v tom reálném, ale nebojte, jakmile se kolem vás začnou prohánět nadpřirozené bytosti a budou se kolem vás procházet stánky na tržnici, rozhodně změníte názor. Očekávat můžete zajímavou jízdu plnou napětí a skvělé zábavy. Občas se před vámi bude snažit do děje prolnout i láska s množstvím zajímavých emocí. Abych pravdu řekla, docela teď přemýšlím, jestli do štítků nedat i pojem detektivka, protože i tyto prvky se v knize objevují, ale dám jí tam. Je to prostě netradiční dílo a nikdy jsem se s jemu podobným asi ani nesetkala. Teď je však na čase, abychom se podívali, co nám o knize napoví její anotace.

     

    Oficiální anotace (zdroj: cbdb.cz):

    „1. kniha v sérii Neviditelná knihovna.
    Sbírání knih může být někdy nebezpečné… Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce… Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a Kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama.“

     

    (Pokračování textu…)

  • Deník fejsbukové matky pokračuje…: Pizduny všem! – Lucie Nachtigallová

    Rok se s rokem sešel a na knižním trhu se objevuje druhý díl Deníku fejsbukové matky, který je snad ještě lepší než díl první. Abych pravdu řekla, tak jsem se před začtením do nevšedních zážitků jedné pražské rodinky obávala zklamání. Můj strach byl však lichý. Tato kniha má totiž opět nečekaný náboj a autorka se nám čtenářům opět s velkou pompou otevřela. Pojďme si tedy užít další porci zábavných a dobrodružných chvil, při nichž vám potečou smíchy slzy po tváři a rozhodně nebudou chybět ani salvy smíchu. Předem konstatuji, že se těším na další díly, protože pokud bude mít vtip tohoto vyprávění stále stoupající tendenci, tak je prostě musím za každou cenu mít… A pak, že „fejsbuk“ je k ničemu. Lucie Nachtigallová mě přesvědčila o tom, že stále existují lidé, kteří dokáží využít potenciál této sociální sítě a nezneužívají ji. Co nám o této knize prozradí oficiální anotace?

     

    Oficiální anotace (zdroj: cbdb.cz):

    „Specifický smysl pro humor, sebeironie a další stovky vtipných příběhů mámy od tří dětí, kterou jste mohli poznat už v prvním díle Deníku fejsbukové matky, tlačí na naši bránici snad s ještě větší silou než předtím. Peripetie, které rodiče, dvojčata Viki a Fandu, jejich malou sestru Bětku a domácí zvěřinec denně potkávají, tentokráte zahrnují statusy z let 2012 – 2014. Jak to dopadne, když se přetížená matka rozhodne ještě kromě plození, rození, kojení a výchovy dětí podnikat? Věřte, že se budete smát od první do poslední stránky.

    Stejně jako u prvního dílu i zde platí, že knihu můžete začít číst zepředu, zezadu, nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče. Všude se chytnete a všude se poznáte. V tomto vydání navíc najdete originální bonusový materiál.

     

    (Pokračování textu…)

  • Cech objevitelů 1: Cesta do Shambhaly – Jon Baird, Kevin Costner a Stephen Meyer

    Dlouho jsem přemýšlela, jak recenzi této knihy uvést, je to totiž nevšední kniha. Najdete v ní kupu dobrodružství, historických událostí zachycených na pozadí zajímavého a velice čtivého příběhu. Děj se odehrává na počátku 20. století, objevují se zde narážky na první světovou válku, ale i na dobývání severního pólu. Budete se chvilkami třást zimou, chvilkami se budete bát o svůj život, ale při tom všem si užijete kupu dobrodružství a prožijete řadu velice napínavých okamžiků. Co více na úvod říci? Myslím, že jsem již napsala vcelku dost. Co o této knize prozradí anotace?

    Oficiální anotace (zdroj: cbdb.cz):

    „Zlatý věk dobrodružných příběhů znovu ožívá s tímto skvěle ztvárněným a akčním příběhem, který kombinuje bravurní vyprávění ve stylu Kiplinga s nezaměnitelným stylem Tintinových dobrodružství.

    Na pozadí konzervativního klubu gentlemanů ze starého světa funguje tajná organizace dobrodruhů, Spolek objevitelů, kteří neohroženě cestují do těch míst, kde světlo ustupuje do stínu, aby se zmocnili mýtu. Hledají tajemství skryté v pohořích, ztracené v pouštích, pohřbené na mořském dně a zamrzlé hluboko v ledu. Cílem je odhalit tajemství, které leží za hranicemi tohto světa.

    V prvním díle se Spolek snaží najít cestu do Shambhaly, ztraceného zlatého buddhistického města na pozadí první světové války. Budeme putovat krajem za severním polárním kruhem, mongolskou pouští, podzemními asijskými tunely až hluboko do Himaláje – teprve pak vydá legendární město své tajemství a cesta napříč zeměkoulí bude mít překvapivý konec.

    Nenechte se ujít vzácnou příležitost poznat vášeň a umění opravdového mistra vyprávění – Kevina Costnera!

     

    (Pokračování textu…)

  • Bůh maličkostí – Arundhati Roy

    74/80

    Bůh maličkostí

    Arundhati Roy

    1276-buh-malickostiChcete si přečíst poutavý a velice silný příběh o životě jedné rodiny žijící na území Indie? Tato kniha vás často dovede až k slzám. Nad některými jejími pasážemi mi zůstával rozum stát a říkala jsem si, jak je vůbec toto možné. Kniha je jako život sám, chvilkami veselá a plná radosti a chvilkami smutná a naplněná beznadějí. Přesně takto bychom ji mohli charakterizovat.

    „Sophie Mol v zemi ječela a zbuy trhala satén. Její jekot ale skrze kámen a zemi nebyl slyšet.“ (s. 12)

    (Pokračování textu…)

  • Edice Knihy OMEGA

    Knihy z edice, jež nese název Knihy OMEGA

    Zajímá vás, co vše vyšlo v této edici? Přináším vám seznam knih, které jste možná již četli a pokud ne, tak si je třeba jednou rádi přečtete. Seznam je rozdělen do jednotlivých kategorií podle toho, o čem kniha je, popř. odkud je. Do komentářů mi můžete napsat, co jste si již přečetli a zda se vám knihy líbily.

    (Pokračování textu…)

  • Velká iluze – Mika Waltari

    70/70

    Velká iluze

    Mika Waltari

    1319-velka-iluzeŽivot je nevyzpytatelný, mnohdy až příliš bohatý na náhody nejrůznějšího typu. Všechny náhody člověka potkávají často, ale vždy v době, kdy se to nejméně hodí. Mohou být pozitivní, z nichž se radujeme, ale také negativní, jež nás občas dovedou až k slzám. O těchto náhodách a o tom, jak jsou pomíjivé se dočteme v knize, již bych vám prostřednictvím této recenze ráda představila.

    Kniha, kterou bych vám ráda představila vyšla v originále (Suuri Illusioni) v roce 1928. U nás ji vydává nakladatelství OMEGA v roce 2016. Nejprve pod názvem Moje velká iluze a posléze pouze Velká iluze.

    (Pokračování textu…)

  • DOBRO.DRUH – Léto 2016

    Seznam doporučených knih

    page_1Je to tu, hlásím se se slíbeným seznamem všech knih, které nám představilo a doporučilo knihkupectví KNIHY DOBROVSKÉHO prostřednictvím svého časopisu DOBRO.DRUH. Jdeme na to a podíváme se, v jakých dílech vidí knihkupectví potenciál. Vše rozdělím do přehledných kategorií přesně podle kapitol, v kterých se daná kniha nacházela. Jelikož jsem již některé knihy přečetla, nebo je mám rozečtené, musím tuto skutečnost patřičně odlišit. Přečtené knihy budou typicky přeškrtnuté s odkazem k recenzi, nepřečtené budou napsány tučně a ty, které mám rozečtené opatřím poznámkou.

    Teď je na čase se pomalu podívat na inspiraci. Upozorňuji, že se jedná o časopis vydaný pro léto 2016 – časopis poprvé spatřil světlo světa v červnu.

    (Pokračování textu…)

  • Bohatá čínská přítelkyně – Kevin Kwan

    57/60

    Bohatá čínská přítelkyně

    Kevin Kwan

    Toužíte se řadit k nejbohatším lidem světa? Víte, co vás bude čekat? Jak na vás budou ostatní pohlížet? Myslíte si, že ti, co jsou bohatí, si žijí jako v bavlnce a mají vše, na co si vzpomenou? A co když to tak není? Kniha, již bych vám prostřednictvím této recenze představila, vám ukáže, že nic není takové, jak se to na první pohled zdá.
    Kniha Bohatá čínská přítelkyně od Kevina Kwana je již druhým dílem série Šíleně bohatí Asiati pojmenované po jejím prvním dílu. V originálním znění tento společenský román vyšel v roce 2015. U nás ji vydává vydavatelství OMEGA v roce 2016.
    Oficiální anotace (zdroj:cbdb.cz):

    Kewin Kwan, který se proslavil knihou Šíleně bohatí Asiaté, se vrací na scénu s románem plným štiplavého humoru. Zavede vás do prostředí kariérismu, tajných e-mailů, afér ze světa umění a po uši zamilovaných milionářů. Především ale budete svědky skandálního příběhu o tom, co se stane, když Rachel Chu, snoubenka muže, který je snad nejlepší partií Asie, najde svého biologického otce.

    Rachel Chu se má zítra provdat za Nicholase Younga, dědice jmění, které patří mezi největší v Asii. Má dokonalý briliant vybroušený do tvaru Asscher a jejím svatebním šatům se nevrovná nic, co najdete v pařížských buticích. Její snoubenec je ochoten obětovat celé své dědictví, jen aby si ji mohl vzít. Na jejím místě by snad každá byla v sedmém nebi. Rachel se však nemůže smířit s tím, že na svatbě bude chybět její biologický otec – muž, kterého nikdy nepoznala. Vše se ale náhle změní. Šokující odhalení vtáhne Rachel do světa šanghajského luxusu, který se vymyká všemu, co do té doby poznala. V něm se seznámíme s Carltonem – frajírkem, který bourá jedno Ferrari za druhým a jehož manýry si v ničem nezadají s princem Harrym. Poznáme také Colette, kterou kvůli vztahu se slavným mužem všude pronásledují zuřiví paparazzi. A nakonec je tu člověk, kterého Rachel celý život toužila poznat – její otec. Mezitím jedna z nejobdivovanějších mladých dam Singapuru, Astrid Leong, se zděšením zjišťuje, že být provdaná za novopečeného miliardáře má i svou stinnou stánku. Čínská bohatá přítelkyně je zběsilou jízdou po nejluxusnějších asijských klubech, burzách a milionářských sídlech. Zavede nás do elitních kruhů kontinentální Číny. Představí nám postavy, jejichž věrohodnost bere dech, a umožní nám nahlédnout pod pokličku toho, jaké je to být šíleně bohatý po čínsku.“

    Tentokrát mě kniha zaujala hned na první pohled. Její úžasná obálka laděná do fialové barvy a název, jenž slibuje počtení plné luxusu a různých sociálních zápletek. Kdo by si knihu nechtěl ihned přečíst? Dále musím říci, že mě velice zaujal trailer, jenž byl umístěn na stránkách youtube. Chcete se podívat také? Můžete tak učinit níže.
    Kniha je zároveň i velice zajímavě zpracována, co se týče stylistiky a jazyka. Je sice pravda, že se občas nějaká chybka naskytla, ale to je vedlejší. Hlavní je pro nás teď příběh. Ten se odehrává na 409 stranách o formátu A5. Velice oceňuji to, že jsem se prostřednictvím příběhu seznámila nejen s prostředím čínské smetánky, ale také s jejich tradicemi. Překladatelka svou práci odvedla také více než dobře a musím říci, že mě velice zaujaly čínské výrazy, které byly vysvětleny v zadní části knihy v poznámkovém aparátu. Mnohdy jsem se zde dočkala vtipných poznámek a vysvětlivek, jež se týkaly daného výrazu. Takže za překlad palec nahoru, protože jsem nikdy neměla pocit, že čtenému textu nerozumím.
    Příběh je v převážné většině vyprávěn spisovně, občas se vyskytují nespisovné výrazy, slang smetánky, ale také najdeme i vulgarismy, ať již v českém překladu, nebo v cizím jazyce s potřebnou překladovou poznámkou. Kompozičně byl příběh odvyprávěn chronologicky, přesně tak, jak šly události za sebou, avšak jednotlivé kapitoly můžeme pak považovat za paralely, nesmíme však zapomenout na vzpomínky a vyprávění různých situací, jež se hrdinům udály, takže zde objevíme i prvky retrospekce. Celý příběh je odvyprávěn v objektivní er-formě a je obohacen o spoustu dialogů, bez nich by příběh nebyl takový, jaký by měl být.
    Musím říci, že si mě kniha velice získala svou otevřeností a věcností. Příběh je ucelený a nabytý spoustou užitečných informací. Udělala jsem si obrázek o tom, jak to vůbec vypadá mezi bohatými. Byla jsem překvapena tím, jak mají občas život těžší než my, normální lidé. Majetek není vše, co udělá člověka šťastného a přesně tato myšlenka se v knize často vyskytuje. Povšimla jsem si toho, jak některé postavy jsou díky příslušnosti k čínské smetánce smutní, nešťastní a mají nenaplněný život. Jediné, čím disponují, jsou tučné částky na kontech, uzavřené v nemovitostech a na finančním trhu v akciích. Po nějaké době si však uvědomují, že chtějí žít jinak. Oceňuji, že se některé postavy dokázaly postavit na vlastní nohy, i když to pro ně bylo mnohdy moc těžké.
    Jelikož mě kniha uchvátila a těším se na další díly série, musím ji ohodnotit krásnými 100 %, které si zaslouží. Příběh vřele doporučuji všem, kteří milují sociální romány, ale také těm, kteří rádi s postavami cestují po světě, věřte tomu, že zde se nacestujete dosyta.
    Za poskytnutí recenzního výtisku patří velké díky vydavatelství OMEGA. Pokud vás kniha díky této recenzi zaujala, můžete si ji pořídit zde.
    Bibliografické údaje (zdroj: databazeknih.cz):
    Série:                     Šíleně bohatí Asiati (2.)
    Originální název:

    China Rich Girlfriend

    Žánr:
    Literatura světová, Romány
    Rok vydání: 2016, 1. vydání originálu: 2015
    Počet stran:     409
    Nakladatelství:     Omega
    Překlad:     Gabriela Pechanová
    Vazba knihy:     vázaná
    ISBN:     978-80-7390-170-7

     

    Uložit

  • Marie Baťová: První dáma Zlína – Pavel Hajný

    43/50

    Marie Baťová: První dáma Zlína

    Pavel Hajný

    Rádi si přečtete něco o životě známých osobností, nebo případně memoáry osob, jež svým počínáním zasáhly do dějin naší vlasti? Pokud ano, tato kniha vás jistě potěší a mile překvapí. Věřím, že s její pomocí poznáte dobu, v níž tato pro Zlín významná žena žila.
    Kniha, již bych vám prostřednictvím této recenze ráda představila, je koncipována jako beletrie vyprávějící životní příběh, avšak množstvím dat a vysvětlení některých událostí se kniha spíše řadí do žánru populárně naučné četby.
    Tento titul vyšel poprvé již v roce 2010, avšak v roce 2016 tuto knihu znovu vydává nakladatelství OMEGA.
    Oficiální anotace knihy (zdroj: databazeknih.cz):
    Tomáš Baťa byl nesporně nejvýznamnějším československým podnikatelem, jemuž se povedlo oslovit svým zbožím – ale i svými lidmi – úspěšně celý svět. Víme ale něco o jeho ženě Marii Baťové? O sedmnáct let mladší Marie, vídeňská Češka z rodiny c. a k. dvorního bibliotekáře s nejlepšími školami by si – přesazena do napůl ještě valašské vesnice, napůl už industriálního Zlína – měla spíš zoufat. Namísto toho se tam stala úžasnou osobností vyvažující racionalitu svého muže a zvládající diplomaticky i ty nejožehavější problémy.

    Nebylo jí ještě čtyřicet, když Tomáš havaroval s letadlem a ona zůstala sama. A brzy čelila další výzvě – musela se na začátku války vrátit do protektorátu, aby jí nacisté nezabavili celý majetek. Přestože se de facto stala rukojmím nacistů, dokázala pomáhat rodinám popravených a zatčených odbojářů.

    Byla to dáma, která dokonce pomáhala financovat Slovenské národní povstání. – Že jste o tom v životě neslyšeli? – Není divu, předchozí režim měl na jméno Baťa spadeno. Tím spíše, že i všude jinde na světě zůstalo symbolem úspěchu. I na tom měla svůj podíl.“

    Kniha mě v nabídce nakladatelství zaujala hned na první pohled díky své obálce, na níž je vyobrazena velice pohledná a mladičká Marie Baťová. Její životní pouť mě velice zajímala, a tak jsem se rozhodla, že si o ní přečtu. Knižní blok má pouhých 207 stran poutavého čtení v praktickém formátu A5.
    Před čtením jsem si myslela, že se bude jednat o suchý popisek jejího života. Autor pro čtenáře však připravil překvapující počtení. Když jsem knihu otevřela a začetla se, měla jsem pocit, jako by Marie seděla vedle mě a svůj příběh mi vyprávěla. Tohoto dojmu jsem nabyla i přesto, že bylo využito objektivního vyprávěcího postupu, a to er-formy. V příběhu se vyskytuje velké množství dialogů mezi jednotlivými postavami. Můžeme tedy monitorovat i jednotlivé vztahy mezi nimi.
    Co vše se tedy čtenář může v knize dočíst? Příběh, jenž se před námi odvíjí, vypráví nejen o životě samotné Marie (sleduje jej od narození, až po její smrt), ale i o její rodině a sociální situaci v místech, v nichž za celý život žila. Můžeme sledovat vývoj politické, ale i životní situace v období Rakouska-Uherska a jeho pádu na konci první světové války. Dále se pak dá krásně nahlédnout i pod pokličku vztahu s jejím manželem Tomášem Baťou. Milovnice bot pak nejvíce nadchne malá exkurze do výroby obuvnické firmy pojmenované po zakladateli BAŤA.
    Čtení této publikace jsem si moc užívala. Bylo působivé, ale i hodně naučné a mnoho jsem si toho uvědomila. Musím se přiznat, že jsem si Marii moc oblíbila a obdivovala to, že zvládla prožít svůj mnohdy těžký život žít s úsměvem na tváři. Při četbě jsem došla k pochopení, důležitým poznáním a osvojila jsem si zajímavé informace o podnikání u nás. Tato publikace tedy v mém případě splnila svůj účel. Knihu bych tímto vřele doporučila všem milovníkům historie, memoárů, ale také těm, kteří milují boty a chtějí se dozvědět něco z historie jejich výroby na našem území. Jedná se o velkou knihu, která dozajista stojí za přečtení a já jí hodnotím krásnými 100 %, a to nejen díky čtivé textu, ale také díky obrazovým přílohám, jichž je v knize hned 20 stran a stojí za prohlídnutí.
    Za poskytnutí recenzního výtisku patří velké díky nakladatelství OMEGA. Pokud vás tato recenze zaujala a knihu byste si rádi přečetli, můžete si ji pořídit zde.
    Bibliografické údaje (zdroj: databazeknih.cz):
    Žánr:                   Literatura naučná, Biografie a memoáry
    Rok vydání:        2016, 1. vydání originálu: 2010
    Počet stran:         216
    Nakladatelství:    Omega
    Vazba knihy:       vázaná
    ISBN:                  978-80-7390-408-1

    Uložit